Aktywnym być i młodo żyć!

19.5.2023

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby seniorów zarówno Polskich jak i Ukraińskich.

W ramach zadania przewidzieliśmy integrację środowisk senioralnych oraz ścieżkę edukacyjną dla osób powyżej 60 roku życia.

W projekcie przewidzieliśmy:

  1. Polsko ukraińskie spotkania senioralne - cykl spotkań w konwencji "kawiarenki senioralnej" moderowanej przez animatora, podczas których będą realizowane spotkania tematyczne realizowane w ramach współtworzonego ze środowiskiem programu, który będzie realizowany przez cały okres trwania projektu średnio 1 x w tygodniu.
  2. Przeprowadzenie 2 pikników senioralnych- wydarzeń realizowanych w plenerze, przygotowanych przez seniorów i zorganizowanych dla seniorów. Wydarzenie będzie okazją do poznania różnych środowisk senioralnych działających na obszarze wsparcia, poznania przez uczestników i uczestniczki naszego projektu innych grup seniorów aktywnie działających w regionie.
  3. Senior w sieci - zajęcia prowadzone z uwagi na możliwą barierę językową osobno dla grupy ukraińskiej, osobno dla grupy polskiej. Zajęcia będą prowadzone w celu przybliżenia cyfrowego świata seniorom, pokazanie korzyści płynących z korzystania z komputera i Internetu, przełamanie strachu, przed nowoczesnymi technologiami, zachęcenie seniorów do dalszego rozwoju umiejętności posługiwania się komputerem
  4. Pasje seniora - warsztaty o różnej tematyce dostosowanej do potrzeb uczestników projektu, np.: psychogerontologia, ekologia, uprawa roślin, zdrowa kuchnia itp.
  5. Edukacja kulturalna seniora - cykliczne wyjścia do kina i teatru na produkcje przybliżające polską i ukraińską kulturę.

Projekt jest finansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Skontaktuj się z nami!
Jeżeli masz pytania, chcesz skorzystać z któregoś z naszych projektów lub potrzebujesz wsparcia. Napisz do nas.
Formularz kontaktowy
Przekaż 1,5% podatku.

Szanowni Państwo,
W związku z nadchodzącym okresem rozliczania zeznania podatkowego za 2022 r. prosimy o zwrócenie uwagi
na możliwość przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji "Jagniątków".

Partnerzy:

AriseHealth logoOE logo2020INC logoThe Paak logoToogether logoEphicient logo